ورود اتوماتیک به ویندوز سرور ۲۰۰۳

در وبلاگ یکی از همکاران در حوزه شرپوینت مطلبی جالب و کاربردی در زمینه Windows Server مشاهده کردم که لازم دیدم آن مطلب را در وبلاگ مجدداً عنوان کنم شاید برای عزیزانی که مایل به استفاده از آن هستند مفید واقع شود.

همانطور که می‌دانید برای ورود به ویندوز سرور لازم است حساب کاربری و رمز عبوری برای ورود به سیستم داشته باشید که این امر باعث امنیت سیستم خواهد شد. ولی برای افرادی که از سیستم‌های مجازی مانند Microsoft Virtual PC ، VMware Workstationو … استفاده می‌کنند داشتن Username  و Password زیاد ضروری نیست و مایل هستند به سرعت وارد سیستم شوند.

برای ورود خودکار به ویندوز سرور در ذیل مراحل انجام این کار را دنبال کنید :

۱٫ با استفاده از دکمه Start گزینه Run را انتخاب کنید. ( همچنین می‌توانید از کلیدهای windows key+r نیز استفاده کنید)

۲٫ در پنجره Run عبارت Regedit را وارد‌کرده و Ok را انتخاب‌کنید.

۳٫ در پنجره Registry Editor وارد مسیر ذیل شوید

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows NT>CurrentVersion>Winlogon

 4. در بخش سمت راست پنجره Registry Editor باید برخی نام‌ها و مقادیر آن را چک کنید. در بین نام‌های موجود عناوین ذیل را پیدا‌کنید .

AutoAdminLogon, DefaultPassword , DefaultUsername

5. اگر تمامی عناوین یا برخی از آنها وجود نداشتند در فضای خالی سمت راست پنجره Registry Editor کلیک راست کرده و از New گزینه String Value را انتخاب کرده و هر کدام از عناوین مورد نظر را وارد کنید.

بر روی هر کدام از عناوین AutoAdminLogon, DefaultPassword , DefaultUsername دوبار کلیک کرده و مقادیر را به ترتیب وارد کنید.

مقدار AutoAdminLogon  را برابر ۱ قرار دهید

DefaultPassword : رمز عبور کاربر ( به طور مثال : pass123 )

DefaultUsername : حساب کاربری فردی که وارد می‌شود ( به طور مثال : Administrator )

پس از انجام مراحل فوق سیستم را یکبار Restart کرده و از این بعد برای ورود به سیستم دیگر نیازی به Username  و Password نمی‌باشد.

 

/ 0 نظر / 68 بازدید