استفاده از تاریخ شمسی در مایکروسافت پراجکت (استفاده از Date Converter)

با افزایش تعداد پروژه‌ها استفاده از نرم افزارهای کنترل پروژه در سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت برنامه‌ریزی پروژه‌ها رونق بسیاری گرفته است. تاریخ شمسی جهت اطلاع از وضعیت شروع و پایان فعالیت‌های پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است ،‌ به همین دلیل استفاده از ابزارهای مختلف جهت دستیابی به تاریخ شمسی یکی از نیازهای اساسی کاربران است.

کاربران جهت استفاده از تاریخ شمسی از یکی از روش‌های ذیل استفاده می‌کنند :

1. نرم‌افزارهای شمسی‌ساز : کاربران و شرکت‌ها با خرید نرم افزار‌های شمسی‌ساز و فعال‌سازی آن از قابلیت استفاده از تاریخ شمسی بهره می برند.

2. استفاده از ماکروها یا فرمول‌نویسی : کاربرانی که فقط به دنبال نمایش تاریخ شمسی در ستون Start‌ و Finish هستند،‌ شاید لزومی به استفاده از قفل شمسی‌ساز نداشته و می‌توانند با استفاده از ماکروها و فرمول‌نویسی در ستون‌های Text به هدف خود برسند. با استفاده از فرمول‌نویسی می‌توان معادل شمسی تمام فیلدهای تاریخ را نمایش داد.

3. استفاده از Date Converter : برخی از کاربران با تاریخ میلادی کار می‌کنند فقط از تاریخ شمسی جهت برنامه‌ریزی فعالیت‌ها استفاده کرده و نیازی به نمایش تاریخ شمسی ندارند. این گروه از کاربران جهت دستیابی به تاریخ شمسی معادل تاریخ میلادی در برنامه زمانبندی از راه‌های مختلفی مانند استفاده از تقویم‌های رومیزی ، سررسید‌ها ،‌ سایت‌های اینترنتی و .... استفاده می‌کنند که استفاده از این روش‌ها به دلیل خطای کاربری مشکلات متعددی برای کاربران ایجاد خواهد کرد. جهت دسترسی به تاریخ شمسی در زودترین زمان ممکن راهکار ساده‌ای وجود دارد و آن استفاده از نرم افزارهای Date Converter است. با استفاده از این نرم افزارها می‌توان به راحتی تاریخ شمسی را به میلادی و بالعکس تبدیل کرد.

    Download Icon 1         Download Icon

2

 

 کلمات کلیدی : مایکروسافت پراجکت ،ماکروسافت پراجکت ، Microsoft Project ، آموزش نرم افزار کنترل پروژه

/ 0 نظر / 1097 بازدید