مزایای استفاده از شرپوینت در سازمان‌ها

 

٣. تسریع کار کاربران

یکی از عوامل تسریع کار کاربران وجود رابط‌‌‌‌های کاربری بهینه است. Windows SharePoint Services 3.0 با داشتن مواردی مانند نما‌‌‌های پیشرفته و منو‌‌‌هایی که به آسانی امکان مرور میان سایت‌‌‌‌های شرپوینت را فراهم می‌کند باعث تسریع کار کاربران می‌شود. یکپارچگی با ابزار‌‌‌های کارا مثل برنامه‌‌‌‌های سیستم ماکروسافت آفیس باعث تسریع کار کاربران می‌شود، به عنوان مثال کاربران در سایت‌‌‌‌های شرپوینت می‌توانند با استفاده از برنامه‌‌‌‌های آفیس فضا‌‌‌های کاری را ایجاد،‌ مستندات را ارسال و ویرایش و تقویم‌‌‌‌ها را مشاهده و به‌روز‌رسانی کنند.

 ۴. امکان توسعه راهکار‌‌‌های مناسب برای فرایند‌‌‌های تجاری سازمان

با وجود فضای کاری استاندارد در Windows SharePoint Services و به کارگیری آسان قابلیت‌‌‌های این سیستم، ‌سازمان‌‌‌های مختلف در جستجوی راهکار‌‌‌هایی هستند که قابلیت توسعه و سفارشی‌سازی را در سریع‌ترین زمان فراهم کند. به همین منظور برای وظایف و فعالیت‌‌‌های مختلف تجاری الگو‌‌‌های خاصی در شرپوینت ارائه شده است. برخی از این الگو‌‌‌ها عبارتند از سیستم منابع انسانی، ‌سیستم مدیریت پروژه،‌ کتابخانه الکترونیکی و…

۵. ایجاد سریع و آسان محیط همکاری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات

شرپوینت به سازمان‌‌‌ها و مدیران IT‌ امکان ایجاد و مدیریت محیط‌‌‌‌های کاری و ارتباطی با کمترین هزینه جهت طراحی، ‌پیاده‌سازی و پیکربندی را فراهم می‌کند. مقیاس سازمان جهت ایجاد محیط همکاری در کمترین زمان ممکن چندان تاثیرگذار نیست و سازمان‌‌‌ها در هر اندازه و مقیاسی قادر به ایجاد محیط همکاری در کمترین زمان هستند.

۶. کاهش پیچیدگی در تامین امنیت اطلاعات تجاری

شرپوینت محیط IT با کنترل‌‌‌های اجرایی پیشرفته امنیت منابع اطلاعاتی را افزایش می‌دهد، و در عین حال منجر به کاهش پیچیدگی‌‌‌‌ها و هزینه‌‌‌‌های مربوط به تعریف قوانین سایت، مدیریت سایت و پشتیبانی شده است. شرپوینت برای ایمن‌سازی اطلاعات مدیریت چرخه حیات سایت، از مزیت‌‌‌‌های کنترل‌‌‌هایی چون سطوح دسترسی تعریف شده برای اعضای سایت و محدودیت‌‌‌های ذخیره سازی استفاده می‌کند.

٧. فراهم‌کردن کنترل‌‌‌‌های سطح بالا برای امنیت منابع سازمان

هم‌اکنون سازمان‌‌‌های IT می‌توانند دسترسی‌‌‌‌های امنیتی را در سطح Document یا Item تعریف کرده و مدیران سایت‌‌‌‌ها، تیم‌‌‌‌ها و دیگر گروه‌‌‌های کاری می‌توانند با توجه به سطوح دسترسی تعریف‌ شده، اقدام به ایجاد محیط کاری و انجام وظایف خود کنند. دسترسی وراثتی در سایت‌‌‌‌ها و محتویات آن‌‌‌ها و قابلیت مدیریت غیر وراثتی هر محتوی در مقیاس کوچک، امکان مدیریت کامل محتوا را فراهم کرده است.

٨. به اشتراک گذاشتن فایل‌‌‌ها در یک سطح جدید با امکانات پیشرفته و قابلیت ذخیره حجم انبوه داده‌‌‌‌ها

شرپوینت فضا‌‌‌های کاری به وسیله مخزن ذخیره‌سازی مستندات و ابزار‌‌‌های بازیابی مانند تحویل گرفتن و تحویل‌دادن فایل‌‌‌‌ها، تاریخچه نسخه‌‌‌‌ها، متا دیتا‌‌‌های سفارشی و نما‌‌‌های دلخواه پشتیبانی می‌شوند. ابزار‌‌‌‌های جدید Recycle Bin به‌عنوان یکی از ابزار‌‌‌های بسیار کاربردی شرپوینت برای بازیافت محتوا و بهبود عملیات بازیابی و پشتیبان گیری استفاده می‌شوند.

٩. مقیاس پذیری آسان راهکار همکاری جهت رسیدن به نیاز‌‌‌های تجاری

مدیریت و پیکربندی شرپوینت به سادگی و به سرعت از طریق مرورگر‌‌‌های وب و یا برنامه‌‌‌‌های  Command-line امکان‌پذیر است. مدیریت Server Farms، سرور‌‌‌ها و سایت‌‌‌ها با استفاده از Microsoft.NET Framework 3.0  راهکار‌‌‌های اجرایی متعددی را برای کاربران فراهم کرده است.

١٠. ارائه یک زیر ساخت ارزشمند برای ایجاد برنامه‌‌‌‌های کاربردی تحت وب

شرپوینت یک چهارچوب عمومی برای مدیریت مستندات و ایجاد محیط همکاری ارائه می‌دهد که جهت ایجاد برنامه‌‌‌‌های کاربردی منعطف تحت وب یا شبکه‌‌‌‌های محلی یا وب سایت‌‌‌هایی که می‌توانند نیاز‌‌‌های مشخص یک سازمان را برآورده کنند، قابل استفاده خواهد بود.

 

/ 0 نظر / 152 بازدید