آشنایی با راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM)

با توسعه روزافزون جوامع بشری نیاز سازمان‌‌‌ها به استفاده از ابزار‌‌‌های کاربردی جهت مدیریت بهتر پروژه‌‌‌‌ها احساس می‌شود. در گذشته پروژه‌ توسط مدیر پروژه تعریف و پس از تخصیص منابع مورد نیاز، پروژه آماده اجرا می‌شد. پس از شروع اجرای پروژه مدیر یا شخصی که به نیابت از وی کار تنظیم برنامه زمانبندی را انجام می‌داد با ورود اطلاعات واقعی (این اطلاعات توسط منابع در فرم‌‌‌های استاندارد تکمیل شده است) در گانت، کار به‌روزآوری را انجام داده و با استفاده از اطلاعات موجود، نمودار‌‌‌ها و جدول‌ها مورد نیاز جهت گزارش‌دهی از پروژه را تنظیم می‌کرد.

راهکار مدیریت پروژه سازمانی (Enterprise Project Management ) که به اختصار EPMنامیده می‌شود، راهکار نرم‌افزاری شرکت مایکروسافت است و تا‌کنون چندین نسخه از این مجموعه وارد بازار شده و در این میان نسخه EPM2007 جایگاه وی‍ژ‌‌‌ه‌ای دارد و مدت کوتاهی است که نسخه ۲۰۱۰ آن نیز روانه بازار شده است و از قابلیت‌ها و امکانات بسیاری برخوردار است.

راهکار مدیریت پروژه سازمانی (EPM) یک محیط مشارکتی و یکپارچه پروژه و سبد پروژه ‌ها می‌باشد. راهکار EPM به سازمان کمک می‌کند که در انجام کارها دید و شفافیت و در نتیجه کنترل پیدا کند. که این امر باعث بهبود تصمیم‌گیری شده و ارتباط و هماهنگی با استراتژی کسب و کار را بهبود داده و یکپارچگی منابع را افزایش می‌دهد. همچنین امکان سنجش کارایی عملکرد را برای سازمان میسر می‌کند. با استفاده از راهکار EPMمی‌توانید به طور موثر پروژه‌ها و منابع را مطابق نیاز سازمان مدیریت و اولویت‌بندی‌کنید.

منتظر مطالب بیشتری در خصوص EPM در پست‌های بعدی باشید.

/ 0 نظر / 152 بازدید