مزایای استفاده از مایکروسافت پراجکت در پروژه‌ها

۶. نظارت بهتر بر منابع سازمانی و مالی

با استفاده از نرم‌افزار ماکروسافت پراجکت می‌توان به راحتی منابع را به فعالیت‌‌‌ها تخصیص داده و میزان تخصیص منابع را برای رفع تضاد‌‌‌های حاصل از مازاد تخصیص منابع و همچنین منابع مالی را به وسیله تخصیص بودجه به پروژه‌‌‌‌ها و برنامه‌ریزی منابع مالی کنترل کرد. یکی دیگر از قابلیت‌‌‌های این نرم‌افزار تخمین هزینه‌‌‌‌ها با استفاده از منابع هزینه‌ای  است.

٧. دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز

نرم‌افزار ماکروسافت پراجکت قابلیت آن را دارد که اطلاعات پروژه را به وسیله هر فیلد سفارشی گروه‌بندی کند. با استفاده از این قابلیت می‌توان با دسترسی سریع به اطلاعات علاوه بر صرفه‌جویی در زمان به راحتی و به سرعت اطلاعات مورد نیاز را تحلیل کرد. همچنین می‌توان تغییرات را در نسخه‌‌‌‌های مختلف پروژه به سرعت مشخص کرد. در نتیجه محدوده و تغییرات زمانبندی به صورت کارا پی‌گیری می‌شود.

٨. پی‌گیری پروژه‌‌‌‌ها بر اساس نیاز کاربران

مجموعه‌ای از معیار‌‌‌های سفارشی به کاربران جهت پی‌گیری اطلاعات (درصد پیشرفت، مقادیر واقعی در مقایل مقادیر بودجه‌شده، ارزش کسب‌شده و…)‌ کمک می‌کند. می‌توان به راحتی عملکرد پروژه را با ذخیره خط مبنا   جهت مقایسه عملکرد پروژه در طول اجرای آن انجام داد.

٩. سفارشی‌سازی نرم‌افزار ماکروسافت پراجکت بر اساس نیاز‌‌‌های کاربری

یکی از قابلیت‌‌‌های این نرم‌افزار سفارشی‌سازی آسان و سریع آن با توجه به نیاز‌‌‌های کاربری است. می‌توان به راحتی با استفاده از فیلد‌‌‌های سفارشی، برنامه زمانبندی را با اطلاعات بیشتری تحلیل کرد. همچنین می‌توان نوار ابزار‌‌‌ها، فرمول‌‌‌‌ها، نشانگر‌‌‌های گرافیکی، گزارش‌ها مختلف را ایجاد و ویرایش کرد. XML، Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) و Component Object Model (COM) اشتراک اطلاعات و ایجاد راهکار‌‌‌های سفارشی را آسان کرده است.

١٠. استفاده از دستیار پروژه در زمان مورد نیاز

یکی دیگر از قابلیت‌‌‌های نرم‌افزار ماکروسافت پراجکت برای تمامی کاربران مبتدی و حرفه‌ای استفاده از دستیار پروژه است. این قابلیت شامل جستجوی کامل و دقیق،‌ SmartTag و ویزارد‌‌‌های مختلف است. علاوه بر دسترسی از طریق اینترنت به راهنمای نرم‌افزار، جهت استفاده از دوره‌‌‌‌های آموزشی،‌ الگو‌‌‌ها،‌ مقالات و دیگر موارد بسیار کاربردی خواهد بود.

/ 0 نظر / 102 بازدید