ساختار نرم افزاری راهکار مدیریت پروژه سازمانی (‌EPM)

با توسعه روزافزون جوامع بشری نیاز سازمانها به استفاده از ابزارهای کاربردی جهت مدیریت بهتر پروژه‌ها احساس می‌شود. در گذشته پروژه‌ توسط مدیر پروژه تعریف و پس از تخصیص منابع مورد نیاز، پروژه آماده اجرا می‌شد. پس از شروع اجرای پروژه مدیر یا شخصی که به نیابت از وی کار تنظیم برنامه زمانبندی را انجام می‌داد با ورود اطلاعات واقعی ( این اطلاعات توسط منابع در فرمهای استاندارد تکمیل شده است ) در گانت، کار به‌روزآوری را انجام داده و با استفاده از اطلاعات موجود، نمودارها و جداول مورد نیاز جهت گزارش‌دهی از پروژه را تنظیم می‌کرد.

راهکار مدیریت پروژه جامع، که به اختصار EPM نامیده می‌شود، راهکار جدید شرکت مایکروسافت است که تا‌کنون چندین نسخه از این مجموعه وارد بازار شده، و در این میان نسخه EPM2007 جایگاه وی‍ژه‌ای دارد.

نرم افزار مایکروسافت پراجکت یا Microsoft Projectمجموعه‌ای از محصولات هم‌خانواده خود را برای ارائه یک راهکار جامعدر مدیریت پروژه، که همانEnterprise Project Management Solution است، گسترش داده است. اینراهکار شامل محصولات زیر است:

1.       مایکروسافت آفیس پراجکت 2007 (٢٠٠٧ Microsoft Office Project Professional)

نرم‌افزار کاملی که مدیران پروژه توسط آن پروژه‌ها و منابعسازمانی را ایجاد و تغییر می‌دهند. این پروژه‌ها و منابع در بانک اطلاعاتی پراجکت سرورMicrosoft Office Project Server  ذخیره می‌شوند.

2.       مایکروسافت آفیس پراجکت سرور2007 (2007 Microsoft Office Project Server)

بانک اطلاعاتی مایکروسافت پراجکت سرور کاربرگ‌ها، گزارشاتوضعیت، گزارشات و مدل‌های سبد پروژه‌ها، منابع سازمانی، الگوی جامع سازمانی یا Enterprise Global Template، و الگو‌ها یاTemplate را برای تعریف سریعترپروژه‌های جدید فراهم می‌کند.

3.       مایکروسافت آفیس پراجکت وب اکسس 2007 ( 2007 Microsoft Office Project Web Access)

نرم‌افزار مبتنی بر وب که به اعضاء تیم پروژه یا Team Member، مدیرانپروژه‌، منابع و مدیران سازمان امکان دسترسی به اطلاعات مایکروسافت پراجکت سرورشامل کاربرگ‌ها و گزارشات و ... را فراهم می کند.

4.       مایکروسافت آفیس شرپوینت 2007 (3Microsoft Office SharePoint Services)

نرم‌افزار مبتنی بر وب که به اعضاء تیم، مدیران پروژه‌، منابع و مدیران سازمان امکان دسترسی به تبادل اطلاعات، اسناد، مکاتبات پروژه و در کل تمامی وقایع پروژه را در محیط وب فراهم می کند.

/ 0 نظر / 59 بازدید