مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

منابع جز اصلی هر برنامه‌ زمانبندی می‌باشد . چنانچه پروژه‌ای دارای منابع باشد ولی منایع به پروژه تخصیص داده نشود برنامه زمانبندی دارای جامعیت کامل نمی‌باشد و اطلاعاتی که از پروژه بدست می‌‌آید کامل و دقیق نمی‌باشد. در سرور استفاده از منابع با حالت معمول تخصیص منابع در MSP متفاوت می‌باشد . در سرور به دلیل اینکه منابع توسط Administrator تعریف شده است مدیران پروژه موظف هستند از استخر منابع سازمانی ، منابع مورد نیاز خود را انتخاب نموده و سپس آنها را به فعالیت‌های پروژه خود تخصیص دهند.در ذیل مراحل انتخاب منابع در ماکروسافت پراجکت تحت سرور را دنبال کنید.

١. از منوی Tools گزینه Build Team from Enterprise را انتخاب نمائید.

٢. در پنجره ظاهرشده از قسمت Enterprise Resource منابع مورد نظر خود را انتخاب کرده و با زدن گزینه Add به قسمت Project  Resources منتقل نمائید .

نکته : دقت کنید که منابع موجود دارای تقویم مناسب خود باشند جهت رویت تقویم منابع مورد نیاز پس از انتخاب منابع از سرور از منوی Tools گزینه Change Working Time‌ را انتخاب کنید.

در قسمت For Calendar منبع مورد نظر را انتخاب کنید. در قسمت Base Calendar تقویم منبع مورد نظر را مشاهده کنید چنانچه در این قسمت تقویم دیگری را انتخاب کنید اعمال نخواهد شد جهت تعویض تقویم منبع مورد نظر باید Administrator را در جریان تغییرتقویم قرار دهید.
:: برچسب‌ها: مدیریت پروژه سازمانی, پراجکت سرور 2007
ن : علی شهبا
ت : دوشنبه ۱۳۸٩/٧/٥
نظرات ()