مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

در برخی مواقع پس از ثبت اطلاعات در لیست‌ها و کتابخانه‌های مختلف شرپوینت نیاز به ویرایش اطلاعات وجود دارد. برای ویرایش لازم است صفحه ویرایش رکورد مورد نظر باز‌شده و اطلاعات مورد نیاز بازنگری شود.

استفاده از این روش کمی وقت گیر است در ادامه روشی جهت ویرایش سریعتر رکوردهای شرپوینت معرفی شده است.

01-Edit Properties

نماهای (Views) مختلف در شیرپوینت 2010 را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که فقط جهت نمایش اطلاعات نباشد و بتوان علاوه بر نمایش اطلاعات جهت ویرایش و ورود اطلاعات جدید نیز استفاده کرد.


یکی از امکاناتی که شرپوینت 2010 در اختیار کاربران قرار داده است امکان ویرایش اطلاعات در همان ردیف رکورد ثبت‌شده است که این ابزار کاربردی inline editing نام دارد.

برای فعال‌سازی این ابزار در شرپوینت لازم است مراحل ذیل را انجام دهید :

1. وارد بخش تنظیمات List یا Library مورد نظر شوید.      

         clip_image001 برای دسترسی به بخش تنظیمات در List ها پس از ورود به لیست مورد نظر ، در زبانه List در بخش Settings بر روی list Settings کلیک کنید.

03-List Settings

         clip_image001[1] برای دسترسی به بخش تنظیمات در Library ها پس از ورود به کتابخانه مورد نظر ، در زبانه Library در بخش Settings بر روی Library Settings کلیک کنید.

02-Library Settings

 

2. بر روی نمای (View) مورد نظر کلیک کرده و وارد تنظیمات View شوید.

04-View

3. در بخش Inline Editing چک باکس Allow inline editing را فعال کنید. با فعال‌سازی این چک باکس فادر خواهید بود اطلاعات رکورد مورد نظر را بدون ورود به صفحه ویرایش رکورد در سریعترین زمان ممکن ویرایش کنید.

05-Inline Editing

4. در کنار هر رکورد آیکونی ظاهر می‌شود که با کلیک بر روی آن رکورد در حالت ویرایش قرار می‌گیرد و پس از ورود اطلاعات و ویرایش رکورد مورد نظر بر روی دکمه Save کلیک کنید.

06-Edit Icon

 

07-Edit Record

کلمات کلیدی : شرپوینت 2010 ، شیرپوینت 2010 ، پرتال پروژه ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2010 ، Enterprise Project Management 2010 ، SharePoint 2010 
:: برچسب‌ها: شرپوینت 2010, sharepoint 2010, epm 2010, مدیریت پروژه سازمانی
ن : علی شهبا
ت : پنجشنبه ۱۳٩٢/۱۱/۱٠
نظرات ()