مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

با انتشار پراجکت سرور 2013 راهنمای Administrator برای این نسخه از پراجکت سرور توسط مایکروسافت منتشر شده است. این راهنما مانند راهنمای Administrator جهت نسخه 2010 بسیار ساده و بدون پرداختن به زوایای مختلف دارای مطالب کاربردی در استفاده از نرم افزار ،تهیه شده است.

در پراجکت سرور 2013 تغییراتی صورت گرفته که بر روی مدیریت سیستم تاثیر گذار است. به همین دلیل راهنمای این نسخه دارای مقداری تغییر در مطالب است که در ذیل لیست این تغییرات آورده شده است.

 

 

1. انتقال قسمتی از server settings به سایت SharePoint Central Administration

تعدادی از بخش‌های موجود در Server Settings در PWA که در نسخه‌های قبل در Project Web App در پراجکت سرور قرار داشتند به Central Administration منتقل شده‌اند. دلیل این انتقال این است که برخی فعالیت‌ها (تنظیمات) که باید در پراجکت سرور انجام شود بر عهده Farm administrator بوده و نیازی نیست توسط مدیر PMO یا مدیریت سایت PWA انجام شود به همین دلیل این تنظیمات به Central Administration منتقل شده که توسط Farm administrator انجام شود.


2. تغییرات صورت گرفته در نحوه دسترسی‌ها (SharePoint Permissions Mode)

سیستم امنیتی پراجکت سرور 2013 در حالت پیش فرض در حالت SharePoint Permissions Mode است. این حالت از سیستم امنیتی از گروه‌های امنیتی شرپوینت 2013 به عنوان محلی جهت عضویت کاربران پراجکت سرور 2013 استفاده می‌کند. مجوزهای امنیتی پراجکت سرور 2013 به این گروه‌های امنیتی شرپوینت تخصیص داده شده است ولی قابلیت ویرایش ندارند. چنانچه سازمان نیاز به کنترل بیشتری بر روی مجوزهای امنیتی دارد لازم است نوع دسترسی را از حالت SharePoint Permissions Mode به Project Server Permissions Mode تغییر داد.

3. استفاده از Project Online

Project Online نسخه میزبانی‌شده پراجکت سرور 2013 در Cloud است. فعالیت‌های Administration در Project Online و Project Server 2013 با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند. دلیل این تفاوت در این است که بسیاری از فعالیت‌های Administration در Project Online انجام شده و دسترسی جهت تغییر تنظیمات انجام‌شده ممکن نمی‌باشد ولی در Project Server 2013 تمامی تنظیمات توسط مدیریت سیستم انجام‌ می‌شود. به همین دلیل سند Administrator's Guide که توسط مایکروسافت منتشر شده است مربوط به کاربران Project Server 2013 است و برای استفاده کاربران Project Online قابل استفاده نمی‌باشد. قرار است Administrator's Guide مربوط به Project Online تا مدتی دیگر منتشر شود.

ساختار کتاب

کتاب به دلیل اینکه تنظیمات پراجکت سرور در دو بخش Project Web App و Central Administration انجام می‌شود به دو بخش تقسیم شده است.

بخش اول : Project Web App Settings in Project Server 2013 که شامل 8 فصل بوده و جهت استفاده مدیریت سیستم و مدیران دفتر پروژه استفاده می‌شود.

بخش دوم : Project Web App Settings in SharePoint Central Administration شامل 4 فصل بوده و شامل اطلاعاتی است که بیشتر مربوط به farm administrator است.

در انتهای کتاب نیز بخش ضمائم وجود دارد که در ارتباط با سیستم امنیتی جداول اطلاعاتی کاملی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لیست فصول کتاب به شرح ذیل می‌باشد :

 Introduction

 Part 1: Project Web App Settings in Project Server 2013

o Chapter 1, Personal Settings

o Chapter 2, Enterprise Data

o Chapter 3, Queue and Database Administration

o Chapter 4, Look and Feel

o Chapter 5, Time and Task Management

o Chapter 6, Operational Policies

o Chapter 7, Workflow and Project Detail Pages

o Chapter 8, Security

 Part 2: Project Web App Settings in SharePoint Central Administration

o Chapter 9, Queue and Database Administration

o Chapter 10, Operational Policies

o Chapter 11, Workflow and Project Detail Pages

o Chapter 12, Manage Queue Settings

Appendices

o Appendix A, Project Server 2013 Category Permissions

o Appendix B, Project Server 2013 Global Permissions

o Appendix C, Project Server 2013 Default Security Groups

o Appendix D, Project Server 2013 Default Categories

o Appendix E, SharePoint Permission Mode Default Permissions for Project Server 2013 SharePoint groups

o Appendix F, Project Server 2013 Windows PowerShell Cmdlets

 

 

 کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2013 ، پروجکت سرور 2013 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2013 ، Enterprise Project Management 2013 ، آموزش پراجکت سرور 2013 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2013 ،‌ آموزش Project Server 2013
:: برچسب‌ها: پراجکت سرور 2013, مدیریت پروژه سازمانی, epm 2013, project server 2013
ن : علی شهبا
ت : پنجشنبه ۱۳٩٢/۸/٢
نظرات ()