مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

یکی از موارد بسیار مهم در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ، تعریف دقیق تقویم پروژه است. احتمالاً در برنامه زمانبندی پروژه‌ای با اعداد اعشاری در ستون Duration مواجه شده‌اید یکی از عللی که می‌تواند باعث این امر گردد عدم تنظیم دقیق تقویم می‌باشد. تقویم‌های سازمانی ساعات کاری، تعطیلات و دیگر موارد تاثیر‌گذار بر پروژه را دارا می باشند. تقویم سازمانی قابلیتی جهت ایجاد برنامه زمانبندی بر مبنای استانداردها و ساعات کار هفتگی است. همچنین از تقویم‌ها برای استاندارد‌سازی زمان کاری تمامی پروژه‌های سازمان استفاده می‌شود. در پراجکت سرور می‌توان لیستی از تقویم‌های موجود را مشاهده و یکی از آنها را برای ویرایش یا انجام فرآیند ایجاد یک تقویم جدید انتخاب کرد.

توجه : قبل از ایجاد یا ویرایش تقویم‌های سازمانی به نکات ذیل توجه کنید:

  • برای ایجاد یا ویرایش تقویم باید نرم افزار مایکروسافت پراجکت 2010 روی کامپیوتری که کار ویرایش یا ایجاد تقویم را انجام می‌دهد، نصب شده باشد.
  • اتصال مایکروسافت پراجکت به سرور انجام شده باشد.

پراجکت سرور به صورت پیش فرض از تقویم سازمانی استاندارد برای زمانبندی استفاده می‌کند. ممکن است برخی از سازمان‌ها از چندین تقویم‌ استفاده کنند. به عنوان مثال اگر برخی از کارکنان سازمان در کشور دیگری کار کنند، این کارکنان دارای تعطیلات متفاوتی بوده و به تقویم سازمانی متفاوتی برای زمانبندی کارهای پروژه نیاز دارند. می‌توان یک تقویم جدید سازمانی با استفاده از PWA و مایکروسافت پراجکت 2010 ایجاد کرد.

1. در صفحه اصلی PWA در Quick Launch بر روی Server Settings کلیک کنید.

2. در صفحه Server Settings، در بخش Enterprise Data، روی Enterprise Calendars کلیک کنید.


3. در صفحه Enterprise Calendars، روی New Calendar کلیک کنید.

4. در پنجره Windows Security، حساب کاربری و رمز عبور خود را برای اتصال به پراجکت سرور از طریق مایکروسافت پراجکت 2010 وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

نکته : اگر از شناسایی ویندوزی استفاده می‌کنید و تنظیمات Internet Explorer به صورت ورود اتوماتیک انتخاب شده است و یا اگر مایکروسافت پراجکت موجود با استفاده از پروفایل مناسبی به سرور متصل است، دیگر از شما احراز صلاحیت برای ورود به سیستم نخواهد شد.

5. مایکروسافت پراجکت 2010 بازشده و پنجره Change Working Time ظاهر می‌شود. نام مورد نظر برای تقویم را در بخش For calendar وارد کنید.

6. تقویم را با استفاده از زبانه‌های Exceptions جهت تعیین استثنائات تقویم و Work Weeks جهت تعیین روزها و ساعات کاری و غیرکاری برای سازمان سفارشی کنید.

7. دکمه OK را در پنجره Change Working Time جهت ذخیره تقویم جدید در پراجکت سرور کلیک کنید.

8. پس از انجام تنظیمات مورد نظر مایکروسافت پراجکت را ببندید.

 کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2010 ، پروجکت سرور 2010 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2010 ، Enterprise Project Management 2010 ، آموزش پراجکت سرور 2010 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2010 ،‌ آموزش Project Server 2010

 :: برچسب‌ها: مدیریت پروژه سازمانی, پراجکت سرور 2010, project server 2010, epm 2010
ن : علی شهبا
ت : چهارشنبه ۱۳٩٢/۳/۱
نظرات ()