مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

هنگامی که در مایکروسافت پراجکت تحت سرور پروژه‌ای را از پراجکت سرور باز می‌کنید ، ‌پروژه مذکور از Cache استفاده کرده و در محلی در کامپیوتر و یا در پروفایل شما ذخیره می‌شود. در موارد بعدی که مجدداً اقدام به باز‌کردن پروژه از پراجکت سرور می‌کنید در پنجره File Open در مایکروسافت پراجکت لیستی از پروژه‌های Cache‌شده را مشاهده می‌کنید.

Local Cache در پس زمینه مایکروسافت پراجکت 2010 کار کرده و زمان پاسخگویی سرور در تبادل اطلاعات بین پراجکت سرور و مایکروسافت پراجکت را در کمترین زمان ممکن بهبود داده و انتقال اطلاعات را از مایکروسافت پراجکت 2010 به پراجکت سرور 2010 به نحو بهتری انجام می‌دهد.

نکته: همیشه تمام تغییرات ابتدا در Cache و سپس در سرور ذخیره می‌شوند.


چنانچه پروژه‌‌ای را که در پراجکت سرور 2010 است باز کرده و یا تغییراتی را بر روی آن اعمال کرده و ذخیره کنید عملیاتهای صورت‌گرفته از طریق Local Cache انجام می‌شود.

کارکردهای Local Cache

  • چنانچه کاربر برای اولین بار پروژه را باز می‌کند: پروژه در پوشه Local Cache در هارد کامپیوتر Cache می‌شود. 
  • چنانچه کاربر برای دومین بار پروژه را باز می‌کند: پروژه از Cache باز شده و چنانچه تغییراتی بر روی پروژه توسط فرد دیگری صورت گرفته باشد از پراجکت سرور دانلود می شود. 
  • چنانچه کاربر پروژه را ویرایش یا ذخیره کند: سیستم کل پروژه را در هارد کامپیوتر ذخیره کرده ولی تنها تغییرات صورت گرفته در سرور ذخیره می‌شود. هنگامی که پروژه را در پراجکت سرور ذخیره ‌می‌کنید می‌توانید وضعیت عملیات Local Cache را در نوار Status Bar در پائین برنامه زمانبندی پروژه مشاهده کنید. 

هنگامی که عملیات ذخیره‌کردن به اتمام رسید پیغام " Save Job completed successfully " نمایش داده می‌شود.

مسیر ذخیره Local Cache در پراجکت سرور 2010 در پوشه‌ذیل می‌باشد:

C:\Users\userid\AppData\Roaming\Microsoft\MS Project\14\Cache

به طور مثال چنانچه userid ، epm server‌ باشد در مسیر بالا به جای userid از epm server استفاده می‌شود.

به مرور زمان به دلایلی مانند وجود پروژه حذف شده از سرور ،‌ پروژه‌های تمام‌شده ، یا حجم بسیار زیاد اطلاعات و ... نیاز دارید Local Cache‌ را از وجود اطلاعات اضافی پاک کنید. منتظر مطالب بعدی در خصوص Local Cache‌ و حذف اطلاعات از Local Cache باشید.

 

کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2010 ، پروجکت سرور 2010 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2010 ، Enterprise Project Management 2010 ، آموزش پراجکت سرور 2010 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2010 ،‌ آموزش Project Server 2010
:: برچسب‌ها: پراجکت سرور 2010, مدیریت پروژه سازمانی, project server 2010, epm 2010
ن : علی شهبا
ت : شنبه ۱۳٩٢/٢/٧
نظرات ()