مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

شاید برای شما هم پیش آمده که برنامه زمانبندی برای پروژه‌ای تهیه کرده و در طول سالیان مختلف با این نوع پروژه‌ها زیاد  برخورد داشته و از برنامه زمانبندی قبلی کپی تهیه کرده و برای پروژه جاری ویرایش و استفاده کنید. این یک راه برای استفاده از تجارب قبلی است(البته چنانچه برنامه زمانبندی قبلی را در محل مناسب ذخیره کرده و بتوانید به راحتی به آن دست پیدا کنید) اما راه نرم افزاری راحتتری برای استفاده از تجارب قبلی وجود دارد و آن استفاده از الگوهای ذخیره شده در سیستم است.

با استفاده از قابلیت ذخیره Templateهای مختلف برنامه زمانبندی می‌توان به راحتی در زمان مورد نظر از این قابلیت استفاده کرده و با کمی ویرایش به برنامه جدید دست یافت.

برای استفاده از قابلیت Template در مایکروسافت پراجکت مراحل ذیل را انجام دهید:

1. پس از ایجاد برنامه زمانبندی آن را در جایی در کامپیوتر ذخیره کنید.

2. سپس برنامه زمانبندی مورد نظر را باز کرده و از زبانه File‌ بر روی Save As کلیک کنید.

 


3. در پنجره Save As از لیست آبشاری Save as type گزینه (Project Template(*.mpt را انتخاب کنید. 

نکته مهم : مسیر ذخیره الگو را که پیش‌فرض در مسیر (C:\Users\User Name\AppData\Roaming\Microsoft\Templates) می‌باشد تغییر ندهید.

نکته : چنانچه مایل هستید از الگوی مورد نظر در نرم افزار مایکروسافت پراجکت 2007 نیز استفاده کنید لازم است گزینه (Microsoft Project 2007 Templates(*.mpt را انتخاب کنید.

4. در بخش File name نام مناسبی برای الگو وارد کرده تا بتوانید در زمان مورد نیاز به راحتی به الگو دسترسی پیدا کنید.

5. بر روی دکمه Save جهت ذخیره الگو کلیک کنید.

6. در پنجره Save As Template چک باکس تمامی موارد موجود را فعال کنید( به دلیل اینکه برنامه زمانبندی موجود به عنوان الگو استفاده می‌شود باید بدون اطلاعات واقعی باشد)

نکته مهم : چنانچه از منابع در برنامه زمانبندی الگو استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌شود به جای منابع واقعی از منابع Generic‌ استفاده کنید.

در پست‌های بعدی منتظر مطالب کاملی در ارتباط با منابع Generic باشید.

نحوه استفاده از Templateهای ذخیره شده جهت ایجاد پروژه جدید در این پست بیان شده است.

کلمات کلیدی : مایکروسافت پراجکت 2010 ، ماکروسافت پراجکت 2010 ، مایکروسافت پروجکت 2010 ، ماکروسافت پروجکت 2010 ، Microsoft Project 2010 ، آموزش نرم افزار کنترل پروژه ،‌ آموزش Microsoft Project 2010 ،‌‌آموزش مایکروسافت پراجکت 2010 ،‌‌‌ آموزش ماکروسافت پروجکت 2010
:: برچسب‌ها: مایکروسافت پراجکت 2010, microsoft project 2010
ن : علی شهبا
ت : شنبه ۱۳٩۱/۱۱/٢۸
نظرات ()