مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

ماکرو (Macro) در حقیقت دستورات و عملیات ضبط شده‌ای است که در مواقع نیاز با یک کلیک فراخوانی می‌شوند. کاربرد آن‌ها مشخص است : مجموعه عملیاتی که باید هر بار تکرار کنید را در قالب یک ماکرو تعریف می‌کنید و از این پس به جای انجام تمامی کارهای لازم ، باید ماکروی ضبط شده را Run کنید.

فرض کنید پروژه‌ای در دست دارید که شامل چندین فاز بوده و در هر فاز گروهی از فعالیت‌ها تکرار می‌شوند به جای کپی کردن فعالیت‌های تکراری می‌توانید با استفاده از ماکرو فعالیت‌های تکراری را در هر بخش از برنامه زمانبندی استفاده کنید. مثال دیگری که می‌توان کاربرد ماکروها را نشان داد ایجاد یک تقویم با ویژگی های منحصر به فرد و استفاده از آن در پروژه‌های دیگر ( این امر در صورتی محقق می‌شود که مراحل مختلف ایجاد تقویم توسط ماکرو ضبط‌ شده باشد)

 1. در زبانه View از بخش Macros بر روی Macros کلیک کنید.

2. با کلیک بر روی Macros لیست آبشاری مربوط به ماکرو ظاهر می‌شود. بر روی  ...Record Macro کلیک کنید.


3. در پنجره Record Macro در قسمت Macro name نام مورد نظر برای ماکرو را وارد کرده و در نهایت بر روی OK کلیک کنید.

4. کارهایی که در ادامه پروژه زیاد تکرار می‌شوند را انجام داده و پس از انجام تمامی کارها بر روی Stop Recording کلیک کنید.

5. برای مشاهده ماکروهای ضبط شده و همچنین استفاده از ماکروی مورد نظر،‌ در بخش Macros بر روی View Macros کلیک کنید.

6. در پنجره Macros لیست تمامی ماکروها را مشاهده می‌کنید. ماکروی مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی Run کلیک کنید.

کلمات کلیدی : مایکروسافت پراجکت 2010 ، ماکروسافت پراجکت 2010 ، مایکروسافت پروجکت 2010 ، ماکروسافت پروجکت 2010 ، Microsoft Project 2010 ، آموزش نرم افزار کنترل پروژه ،‌ آموزش Microsoft Project 2010 ،‌‌آموزش مایکروسافت پراجکت 2010 ،‌‌‌ آموزش ماکروسافت پروجکت 2010
:: برچسب‌ها: مایکروسافت پراجکت 2010, microsoft project 2010
ن : علی شهبا
ت : پنجشنبه ۱۳٩۱/۱۱/٢٦
نظرات ()