مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

در راهکار EPM مدیریت سیستم ( Administrator) به عنوان فردی شناخته می‌شود که علاوه بر انجام تنظیمات اصلی سیستم نقش تعیین مجوزهای دسترسی افراد به بخش های مختلف را بر عهده دارد. در EPM 2010 علاوه بر Administrator مدیر پروژه نیز می‌تواند در تعیین مجوز دسترسی به افراد در حوزه Project‌ ایفای نقش کند.

نمای Project Permissions در PWA به مدیر پروژه توانایی کنترل افراد جهت ویرایش و مشاهده پروژه‌های مربوط به خود را می‌دهد. با استفاده از این بخش مدیر پروژه دیگر نیازی به Administrator جهت تعیین مجوزهای دسترسی به افراد را ندارد و خود می‌تواند شخصاً این کار را انجام دهد.

مدیر پروژه برای تعیین مجوزهای دسترسی به افراد جهت ویرایش و مشاهده پروژه‌ها باید مواردی را در نظر داشته باشد:

  • مدیر پروژه باید مالک (Owner) پروژه باشد.
  • مدیر پروژه باید دارای مجوز " Manage Basic Project Security " که در پراجکت سرور 2010 فعال شده است باشد.

1. در صفحه اصلی PWA بر روی Project Center کلیک کنید. 

2. پروژه مورد نظر را جهت اضافه‌کردن ،‌ حذف یا ویرایش مجوزها انتخاب کنید. از زبانه Projects در بخش Navigate بر روی Project Permissions کلیک کنید.


3. اگر برای اولین بار مجوزها را تعیین می‌کنید پیغام No user or group permissions have been defined for this project را مشاهده می کنید.

4. بر روی New‌ جهت ایجاد مجوزهای پروژه کلیک کنید.

5. در بخش Users and Groups از پنجره Available Users and Groups کاربران مورد نظر را انتخاب و بر روی Add کلیک کنید.

6. در پنجره Users and Groups with Permissions بر روی کاربر مورد نظر کلیک کرده و در بخش Set Permissions مجوزهای مورد نظر برای کاربر را انتخاب کنید. ( این مرحله را برای تمامی کاربران تکرار کنید)

7. بر روی دکمه Save جهت ذخیره مجوزها کلیک کنید.

گزینه‌های موجود در Project Permissions به شرح ذیل می‌باشد:

کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2010 ، پروجکت سرور 2010 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2010 ، Enterprise Project Management 2010 ، آموزش پراجکت سرور 2010 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2010 ،‌ آموزش Project Server 2010
:: برچسب‌ها: پراجکت سرور 2010, مدیریت پروژه سازمانی, epm 2010, project server 2010
ن : علی شهبا
ت : پنجشنبه ۱۳٩۱/٩/٢۳
نظرات ()