مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات

در مایکروسافت پراجکت 2010 فعالیت‌ها جهت زمانبندی به دو صورت قابل استفاده می‌باشند.

  • Manually : این نوع فعالیت دارای تاریخ شروع ، پایان و مدت زمانی است که توسط کاربر وارد می‌شود. نرم افزار به صورت خودکار نمی‌تواند تاریخ ها را تغییر دهد ولی ممکن است در برخی موارد با توجه به مقادیر وارده هشدارهایی ظاهر شود.
  • Automatically : تاریخ شروع ،‌پایان و مدت زمان این نوع از فعالیت ها با استفاده از ارتباطات ، محدودیت ها ،‌تقویم ، دسته‌بندی فعالیت ها و فاکتورهای دیگر تعیین می‌شود.

چنانچه برنامه زمانبندی پروژه را در اولین مرحله در حال تهیه هستید چنانچه فعالیت ها را در برنامه زمانبندی وارد کنید در ستون Task Mode آیکون Manually Scheduled ظاهر شده که می تواند راهنمای شما در انتخاب یکی از دو حالت عنوان شده باشد.

فعالیت‌ها در حالت Manually Schedule

 

فعالیت‌ها در حالت Automatically Schedule


جهت تغییر حالت فعالیت‌ها از Manually به Automatically مراحل ذیل را انجام دهید:

  1. فعالیت‌های مورد نظر را انتخاب کنید.
  2. از زبانه Task در بخش Tasks بر روی Auto Schedule کلیک کنید.
به نوعی دیگر می‌توان از ابتدای ورود فعالیت‌ها در برنامه نوع محاسبه زمانبندی فعالیت ها را بر اساس Auto Schedule تعریف کرده و دیگر نیازی به تغییرات بعدی نداشته باشیم. برای این کار کافی است Mode فعالیت‌ها را از ابتدا بر روی Auto Schedule تعریف کنیم.
از زبانه Task در بخش Tasks بر روی Auto Schedule کلیک کنید.

کلمات کلیدی : مایکروسافت پراجکت 2010 ، ماکروسافت پراجکت 2010 ، مایکروسافت پروجکت 2010 ، ماکروسافت پروجکت 2010 ، Microsoft Project 2010 ، آموزش نرم افزار کنترل پروژه ،‌ آموزش Microsoft Project 2010 ،‌‌آموزش مایکروسافت پراجکت 2010 ،‌‌‌ آموزش ماکروسافت پروجکت 2010
:: برچسب‌ها: مایکروسافت پراجکت 2010, microsoft project 2010
ن : علی شهبا
ت : سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٩
نظرات ()