مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات
اتصال مستندات به فعالیت‌ها در مایکروسافت پراجکت 2010 (روش دوم)

در پست قبل با یکی از روش‌های اتصال مستندات به فعالیت‌ها در مایکروسافت پراجکت 2010 آشنا شدید. در ادامه روش‌های اتصال مستندات به فعالیت‌ها روش دیگری را معرفی می‌کنم. در این روش با استفاده از قابلیت Hyperlink در مایکروسافت پراجکت قادر خواهید بود مستندات را به فعالیت‌ مرتبط کنید.

1. بر روی فعالیت کلیک راست کرده و بر روی Hyperlink کلیک کنید.


اتصال مستندات به فعالیت‌ها در مایکروسافت پراجکت 2010 (روش اول)

شاید برای شما هم پیش اومده در هنگام کار با مایکروسافت پراجکت و برنامه زمانبندی پروژه نیاز داشتید مستندات ایجاد شده مرتبط با هر فعالیت را در جایی ذخیره کرده تا در آینده به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

یکی از کارهایی که می‌توان در مایکروسافت پراجکت انجام داد اتصال مستندات به فعالیت‌های پروژه است. با این کار علاوه بر مشاهده وضعیت اجرایی فعالیت، ‌مستندات آن نیز در دسترس می‌باشد. به نوعی می‌توان از مایکروسافت پراجکت به عنوان مخزن مستندات پروژه نام برد. البته با استفاده از شرپوینت این کار بسیار راحتتر و سریعتر انجام شده و علاوه بر ذخیره‌سازی مستندات ، مدیریت آنها نیز ممکن خواهد شد.

 

کلمات کلیدی : مایکروسافت پراجکت 2010 ، ماکروسافت پراجکت 2010 ، مایکروسافت پروجکت 2010 ، ماکروسافت پروجکت 2010 ، Microsoft Project 2010 ، آموزش نرم افزار کنترل پروژه ،‌ آموزش Microsoft Project 2010 ،‌‌آموزش مایکروسافت پراجکت 2010 ،‌‌‌ آموزش ماکروسافت پروجکت 2010


شماره‌گذاری اتوماتیک ردیف‌های Repeating Table در Infopath 2010

یکی از قابلیت‌های شرپوینت استفاده از نرم افزار Infopath جهت ایجاد فرم‌های سازمانی است. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می‌توان فرم مورد نظر را طراحی کرده و با انتشار آن بر روی سایت شرپوینت از فرم استفاده کرد.

در نرم افزار Infopath می‌توان از ابزاری به نام Repeating Table استفاده کرده و رکوردهای اطلاعاتی متعددی را با استفاده از این قابلیت ثبت کرد. یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از Repeating Table مورد توجه قرار می‌گیرد، ‌ایجاد شماره ردیف اتوماتیک در Repeating Table است که به صورت پیش‌فرض چنین امکانی وجود ندارد.

در ادامه با مراحل سفارشی‌سازی Repeating Table جهت نمایش شماره ردیف اتوماتیک آشنا می شوید.

1. در Infopath 2010 در هر بخشی از فرم که لازم است Repeating Table ایجاد شود کلیک کنید.

2. در زبانه Home و در بخش Controls بر روی Repeating Table کلیک کرده و در پنجره ظاهر شده (Insert Repeating Table) در باکس مربوط به Number of columns تعداد ستون‌های جدول را مشخص کنید.

 

 

کلمات کلیدی : اینفوپث 2010 ،‌ Infopath 2010 ، فرم‌ساز مایکروسافت