مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات
مشکل در ایجاد Data Source برای PerformancePoint

هنگامی که در حال ایجاد یک Data Source برای PerformancePoint هستید احتمالاً با Error ذیل مواجه می شوید.

This data source cannot be used because PerformancePoint Services is not configured correctly. Additional details have been logged for your administrator

 0-Error

دلیل این Error عدم انجام تنظیمات مربوط به unattended service account برای PerformancePoint است. برای انجام تنظیمات مراحل ذیل را انجام دهید:

1- وارد Central Administration شوید.

2- از زیر مجموعه Application Management بر روی Manage Service Applications کلیک کنید.

1-Manage service applications


Service Pack 2 جهت راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM)

در طول چند ماه اخیر که از ارائه Service Pack 1 برای مایکروسافت پراجکت 2010 ، پراجکت سرور 2010 و شرپوینت 2010 می گذرد برخی از مسائل و مشکلات استقرار راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM) در سازمان ها برطرف شده است ولی همچنان در برخی از ابزار سازمانی که شاید به ندرت سازمان ها به دنبال آن باشند نواقصی وجود داشت که با ارائه Service Pack 2 این نواقص به حداقل رسیده است.

جهت دانلود Service Pack 2 بر روی تصاویر ذیل کلیک کنید.

          clip_image002[6]

Service Pack 2 مایکروسافت پراجکت 2010 نسخه 32 بیتی

          clip_image002[7]

Service Pack 2 مایکروسافت پراجکت 2010 نسخه 64 بیتی

pwssitelogo

Service Pack 2 پراجکت سرور 2010

SharePoint Server 2010

Service Pack 2 شرپوینت 2010

نکته 1 : برای شرکت هایی که از 2010 EPM مایکروسافت استفاده می کنند فقط کافی است Service Pack 2 مرتبط با مایکروسافت پراجکت و پراجکت سرور را نصب کنند.

نکته 2 : قبل از نصب Service Pack 2 جهت امنیت خاطر در عدم تغییرات در سرور ، از اطلاعات سرور Backup تهیه کرده و سپس اقدام به نصب Service Pack 2 کنید.

کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2010 ، پروجکت سرور 2010 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2010 ، Enterprise Project Management 2010 ، آموزش پراجکت سرور 2010 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2010 ،‌ آموزش Project Server 2010


ورود تقویم های از پیش تعریف شده به پراجکت سرور 2010

همانطور که می‌دانید یکی از مواردی که در نرم افزار مایکروسافت پراجکت از اهمیت بالایی برخوردار است و اهمیت آن در استفاده از پراجکت سرور بیشتر نمایان می شود، تقویم پروژه می‌باشد. عدم تعریف و تخصیص تقویم مناسب به پروژه باعث ایجاد تغییرات عمده‌ای در برنامه زمانبندی می‌شود.

یکی از نیازهایی که در استقرار راهکار مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت (EPM) برای کاربران پیش می‌آید تقویم‌های از پیش‌تعریف شده در پروژه‌های مختلف می باشد و به دلیل اینکه امکان دارد استثنائات متعددی در تقویم تعریف شده باشد تعریف مجدد آن برای کاربر در پراجکت سرور وقت‌گیر بوده و با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد.

در این پست راهکار استفاده از تقویم‌های از پیش تعریف شده در پراجکت سرور و ورود اطلاعات تقویم در پراجکت سرور بیان شده است. با استفاده از این راهکار دیگر نیازی به تعریف مجدد تقویم‌های مورد نیاز نمی‌باشد.

مرحله اول : قبل از انجام مراحل وارد کردن تقویم‌های موجود به پراجکت سرور لازم است تنظیمات امنیتی پیش‌فرض پراجکت سرور تغییر یابد.

1. با دسترسی Administrator وارد صفحه PWA شوید.

2. در Quick Launch بر روی Server Settings کلیک کنید.

 1-Server Settings