مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات
نگاهی به پایگاه داده پراجکت سرور 2013

همانطور که در پست‌های گذشته به بررسی پایگاه‌های داده پراجکت سرور 2010 پرداخته شد و همانطور که می‌دانید پراجکت سرور 2010 چهار پایگاه داده ( Draft‌،‌ Published ، Reporting و Archive) دارد،‌ این روند تعدد پایگاه‌های داده در پراجکت سرور 2013 تکرار نشده و چهار پایگاه داده در یک پایگاه داده واحد با نام ProjectWebApp ادغام شده‌اند.

در پایگاه داده ProjectWebApp جداول Reporting نام گذشته خود را بدون تغییر دارند اما جداول Draft با پیشوند .‌draft، جداول Published‌ با پیشوند .‌pub و جداول Archive‌ با پیشوند .‌ver نامگذاری شده‌اند.

یکی دیگر از نکاتی که در پایگاه داده پراجکت سرور 2013 قابل توجه است دسترسی مستقیم به نماها و جداول Draft ،‌ Published‌ و Archive امکان‌پذیر نبوده و تهیه گزارشات فقط توسط استفاده از نماها و جداول Reporting قابل انجام می‌باشد.

در پراجکت سرور 2013 پایگاه داده‌ دیگری نیز به نام Content وجود دارد که مربوط به محتوای سایت پروژه‌ها می‌باشد.

نکته : انجام Backup و Restore کردن اطلاعات در پراجکت سرور 2013 با دارا بودن دو پایگاه داده ProjectWebApp و Content با سرعت و سهولت بیشتری انجام می‌شود.

مطالب مرتبط : 

 پایگاه‌های داده پراجکت سرور 2010 در SQL Server

کلمات کلیدی : پراجکت سرور 2013 ، پروجکت سرور 2013 ، راهکار مدیریت پروژه سازمانی ،‌ EPM 2013 ، Enterprise Project Management 2013 ، آموزش پراجکت سرور 2013 ،‌ آموزش پروجکت سرور 2013 ،‌ آموزش Project Server 2013


ایجاد تقویم‌ سازمانی در پراجکت سرور 2010

یکی از موارد بسیار مهم در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ، تعریف دقیق تقویم پروژه است. احتمالاً در برنامه زمانبندی پروژه‌ای با اعداد اعشاری در ستون Duration مواجه شده‌اید یکی از عللی که می‌تواند باعث این امر گردد عدم تنظیم دقیق تقویم می‌باشد. تقویم‌های سازمانی ساعات کاری، تعطیلات و دیگر موارد تاثیر‌گذار بر پروژه را دارا می باشند. تقویم سازمانی قابلیتی جهت ایجاد برنامه زمانبندی بر مبنای استانداردها و ساعات کار هفتگی است. همچنین از تقویم‌ها برای استاندارد‌سازی زمان کاری تمامی پروژه‌های سازمان استفاده می‌شود. در پراجکت سرور می‌توان لیستی از تقویم‌های موجود را مشاهده و یکی از آنها را برای ویرایش یا انجام فرآیند ایجاد یک تقویم جدید انتخاب کرد.

توجه : قبل از ایجاد یا ویرایش تقویم‌های سازمانی به نکات ذیل توجه کنید:

  • برای ایجاد یا ویرایش تقویم باید نرم افزار مایکروسافت پراجکت 2010 روی کامپیوتری که کار ویرایش یا ایجاد تقویم را انجام می‌دهد، نصب شده باشد.
  • اتصال مایکروسافت پراجکت به سرور انجام شده باشد.

پراجکت سرور به صورت پیش فرض از تقویم سازمانی استاندارد برای زمانبندی استفاده می‌کند. ممکن است برخی از سازمان‌ها از چندین تقویم‌ استفاده کنند. به عنوان مثال اگر برخی از کارکنان سازمان در کشور دیگری کار کنند، این کارکنان دارای تعطیلات متفاوتی بوده و به تقویم سازمانی متفاوتی برای زمانبندی کارهای پروژه نیاز دارند. می‌توان یک تقویم جدید سازمانی با استفاده از PWA و مایکروسافت پراجکت 2010 ایجاد کرد.

1. در صفحه اصلی PWA در Quick Launch بر روی Server Settings کلیک کنید.

2. در صفحه Server Settings، در بخش Enterprise Data، روی Enterprise Calendars کلیک کنید.