مفاهیم کنترل ، مدیریت پرو‍ژه و راهکار مدیریت پرو‍ژه سازمانی (EPM)
 
آخرین مطالب
 
صفحات
استفاده از Choice Fields در شرپوینت 2007

 ورود سریع و دقیق اطلاعات در شرپوینت یکی از نکات مهم در ثبت اطلاعات است. در برخی موارد خطاهای انسانی باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای سیستم های کاری شده و باعث ایجاد دوباره کاری‌ می‌شود.

برای جلوگیری از به وجودآمدن چنین مشکلاتی استفاده از قابلیت‌های نرم‌افزار کمک شایانی به کاربران می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها استفاده از فیلدهایی با قابلیت انتخاب گزینه مورد نظر است (Choice Fields) است. با استفاده از این فیلدها می‌توان لیست اطلاعاتی را ایجاد‌کرده و کاربران فقط از لیست موجود اقدام به انتخاب گزینه مورد نظر نمایند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Choice Fields قابلیت گروه‌بندی منظم اطلاعات و رکوردها در پرتال می‌باشد.

برای استفاده از Choice Fieldsمراحل ذیل را دنبال کنید.

 ١- پس از ورود به لیست مورد نظر در شرپوینت از منوی Settings گزینه Create Columnرا انتخاب کنید. 

 

٢- در بخش Name and Typeپس از تعیین نام فیلد، گزینه (Choice (menu to choose from را انتخاب کنید.

٣- در بخش Additional Column Settings در قسمت  : Type each choice on a separate line لیست اطلاعات مورد نظر را به صورت ردیفی وارد کنید.

در زمان ورود اطلاعات در فیلد اطلاعاتی شاید در برخی اوقات لیست موجود در فیلد اطلاعاتی تکمیل نبوده و نمی‌توان فیلد را تکمیل کرد. ولی چنانچه در قسمت Allow 'Fill-in' choices:  گزینه Yes را انتخاب کنید. می‌توان قابلیت ورود اطلاعات اضافی توسط کاربر را ایجاد کرد. علاوه بر این باید در قسمت  Default value: باکس اطلاعاتی را خالی گذاشت. در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید.

۴- در زمان ورود اطلاعات در فیلد مورد نظر قسمت Specify your own value را فعال کرده و در باکس پائین آن اطلاعات مورد نظر را وارد کنید.

 


برچسب‌ها:
استفاده از Windows Explorer برای SharePoint Libraries
اگر مجبورید فایل های زیادی که در اختیار دارید را در سایت های شرپوینت بارگذاری کنید و زمان کمی در اختیار دارید و یا به دنبال راهی برای تسریع بارگذاری اطلاعات ، اسناد و تصاویر در پرتال هستید و یا می خواهید پوشه هایی برای سازماندهی مناسب تصاویر و مستندات ایجاد کنید و اطلاعات را به آسانی در پوشه ها بارگذاری کنید راهی بسیار سریع را به شما معرفی می کنم که سرعت بارگذاری اطلاعات در پرتال را چندین برابر میکند.
راهکار پیشنهادی استفاده از Windows Explorer است.
١. در پرتال شرپوینت Document Library یا Picture Library را باز کنید.
٢. در نوار ابزار ، لیست آبشاری Actions را باز کرده و گزینه Open with Windows Explorer را برای بازکردن Windows Explorer در پنجره جدید انتخاب کنید.٣. پوشه جدیدی را برای ذخیره اطلاعات مورد نظر ایجاد کنید.

۴. اسناد و یا تصاویر مورد نظر را از مبدا به داخل پوشه ایجاد شده کپی یاDrag & Drop کنید.

۵. پس از اتمام کار از منوی File گزینه Close را انتخاب کرده و پنجره Windows Explorer را ببندید.

برچسب‌ها: